Wakacje

Tydzień minął tak szybko, a ja na wakacjach nad pięknym jeziorem w Łagowie. Widoki są takie, że będę miała kolejne inspiracje do mojej nowej serii obrazów, które maluję na wystawę „Kicz projekt – chcę na wakacje, chcę do ludzi”.

Ludzi tutaj nie brakuje, choć wszyscy troszkę ostrożniejsi, niż dwa lata temu. Mam kogo malować.

Zapraszam na wystawę moich obrazów

A ja już dzisiaj zapraszam w sierpniu do Czajka art Gallery na wystawę, a raczej dwie naraz moje wystawy, bo jednocześnie będę też pokazywać „Pokochać siebie… w Polsce”. To efekt otrzymanego przeze mnie stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Już prawie chciałam obchodzić 12 rocznicę nieotrzymywania stypendium, a tu taka miła niespodzianka. Aż żałuję, że zgłosiłam chęć namalowania jednego obrazu w miesiącu, bo wena mnie nie opuszcza. A maluję minimalistycznie, wychodząc z założenia, że mniej znaczy więcej.

Obrazy Pokochać siebie

Najpierw opowiem o :Pokochać siebie… w Polsce”. Tutaj chciałam pokazać, za co możemy się kochać, szanować i podziwiać. Używam kolorystyki mojej ulubionej, bo maluję obrazy w kolorach białych i czerwonych, tak jak kiedyś, gdy namalowałam serię „Biało czerwona miłość Katarzyny Czajka”.

Mogę powiedzieć, że to obraz, na którym przedstawiam ludzi wielopokoleniowo i tu składam hołd rodzinie, bo Polacy są bardzo rodzinni. To pierwszy obraz z tej serii, z serii „Pokochać siebie… w Polsce.”

To mój protest

Kolejne obrazy, które pokażę dopiero podczas wystawy to mój głos, przeciwko umniejszaniu roli Sąsiada, a gloryfikowaniu tego, co zagraniczne. To mój protest przeciwko występowaniu w kontrze do wszystkiego i wszystkich i za wszystko. Media społecznościowe skróciły dystans i teraz tak bardzo łatwo kogoś wyśmiać, skrytykować, a nawet rzucić niby nic nie znaczącym hejtem. Hejt boli. Kiedyś ja sama broniąc się przed hejtem, oddałam tym samym i do dzisiaj tego żałuję, ciągle o tym myślę.

Druga strona wystawy będzie prezentować Kicz projekt. Tu zaszalałam z kolorami, nie pasującymi do siebie jeszcze niedawno, krzykliwymi i glamour, tu pokazuję idealny świat, mój świat.

obrazy - katarzyna czajka

Jeśli akurat urządzasz mieszkanie, albo chcesz zmienić wystrój, albo po prostu lubisz malarstwo współczesne, to zapraszam cię do Konesera, gdzie znajdziesz nie tylko Czajka art Gallery, ale i Dom ze sztuką i inne galerie.

Katarzyna Czajka

Powiązane wpisy