Mój pierwszy wpis

Dzień dobry, zaczynam pisać bloga, bo mam wiele do powiedzenia na różne tematy, o pracy twórczej, działalności charytatywnej i innych aktywności. Po pierwsze przedstawię się:

Kim jestem

Katarzyna Czajka, autorka  Ożywionej Instalacji Manekinów, kilku serii obrazów olejnych, autorka tekstów literackich i fundatorka w Fundacji Godnie żyć, inicjatorka Domu Antoniego. Dzisiaj w wielkim skrócie chciałabym powiedzieć, co u mnie słychać, a słychać sporo.

Czajka art Gallery

Podczas postanowień noworocznych zapowiedziałam, że zbieram się do czynnego powrotu do życia. Dlatego otworzyłam Czajka art Gallery w pasażu Centrum Praskie Koneser. Muszę na czymś zacząć zarabiać, bo ostatnio poświeciłam się tylko działalności charytatywnej. Tak nie da się żyć, godnie żyć zresztą.

To galeria głównie dla mnie i Marty Czajka Trzeciakowskiej. Gościnnie zapraszamy tam kolegialnie wspaniałych Artystów, którzy wspierają nasze działania społeczne podczas aukcji charytatywnych na rzecz utrzymania Domu Antoniego. Czyli stacjonarnego punktu porad prawnych, psychologicznych i doradztwa zawodowego dla osób w trudnej sytuacji, aby zapobiegać bezdomności.

Nie jest to projekt skierowany do osób już bezdomnych. To pomoc dla zwykłego Kowalskiego, lub Kowalskiej, którzy np. stracili pracę i płynność finansową. Mają kredyt we Frankach i nie mogą go spłacać, bo strasznie wzrósł kurs, rozwiedli się i nie mają się gdzie podziać.

Jestem zbuntowana

Na początku powiem, że wszystko co robię łączy się ze sobą, bo tak jak w twórczości artystycznej, czy literackiej, czy społecznej – charytatywnej, ciagle się buntuję przeciwko czemuś. A Konkretnie? Przeciwko nierówności, dyskryminacji, wykorzystywaniu, wykluczeniu zawodowemu lub społecznemu. Przeciwko bucie (buta to styl zachowania, nie obuwie) i jeszcze kilku innych bolących mnie spraw. Buntuję się też przeciwko traktowaniu mnie, jako filantropa, zamiast jak człowieka, który ma dobre serce.

Dlaczego otworzyłam Czajka art Gallery? Bo tu odbywa się czysta komercja, tu zarabiamy, w odróżnieniu do Domu ze sztuką. Dom jest galerią bardziej charytatywną, gdzie organizujemy wernisaże, koncerty muzyki klasycznej i warsztaty malarskie.

     Jeśli chcesz zobaczyć co się dzieje w Fundacji Godnie żyć, zajrzyj na stronę www.fundacjagodniezyc.pl

     A jeśli chcesz zobaczyć co maluję, to wejdź w zakładkę, gdzie są moje obrazy.

A tu bio Marty Czajka Trzeciakowskiej

Marta Czajka Trzeciakowska, Członek Związku Artystów Plastyków Polskiej Sztuki Użytkowej poprzez swoje malarstwo, tworząc obrazy z cyklu „Gwiezdny pył” pokazuje świat o jakim marzy. Świat, w którym przestrzegane są wartości jak miłość, wzajemne zrozumienie, wyrozumiałość, powrót do natury. Jej inspiracją jest film pod tym samym tytułem z 1982, czyli z roku, w którym się urodziła. Jej prace są prezentowane i zakupić można  w galerii Dom ze sztuką i Czajka art Gallery, oraz wylicytować na aukcjach charytatywnych na rzecz utrzymania Domu Antoniego, a w przeszłości na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marta bawi się strukturą, kolorem i pobudza zmysły. Jej malarstwo uspokaja, koi, sprawia radość i daje wytchnienie.

Katarzyna Czajka

Powiązane wpisy